معرفی اجزای تشکیل دهنده ایمپلنت
ساخت ایمپلنت دندان
مرداد ۴, ۱۳۹۶
باید و نباید های ایمپلنت بروش پانچ یا فلپ لس در ایمپلنت هاب دندانی
خرداد ۲۶, ۱۳۹۷

تاریخچه ایمپلنت اشترومن یکی از بهترین برند های ایمپلنت

ایمپلنت اشترومن straumann، که بیش از بیست سال است با دارا بودن نمایندگی در کشورمان، در بازار دندان‌پزشکی ایران حضور داشته است، برند شناخته شده‌ای در تولید ایمپلنت‌های دندانی است که تمرکز خود را بر سه حوزه ایمپلنت، دندان‌پزشکی ترمیمی و بازسازی بافت‌های دهان گذاشته است و به طور دقیق‌تر، حوزه فعالیت آن، شامل سه بخش جراحی، ترمیم و بازسازی در دندان‌پزشکی می‌شود.
دفتر مرکزی کارخانجات تولید کننده محصولات این برند، در شهر بازل Basel کشور سوئیس قرار دارد و گستره محصولات آن، از محصولات تقویت کننده استخوان و بازسازی بافت‌ها تا ایمپلنت و پروتز و تاج و بریدج را در بر می‌گیرد.
اشترومن با همکاری کلینیک‌های پیشرو، انستیتوهای تحقیقاتی و دانشگاه‌ها، در مورد ایمپلنت‌ها، ابزار و محصولات بازسازی بافت تحقیق می‌کند و فناوری ساخت آن‌ها را به منظور جایگزینی دندان یا جلوگیری از دست رفتن آن توسعه می‌دهد. این کمپانی، اجزاء ایمپلنت دندان و ابزار مورد نیاز درمان با آن را در سوئیس و آمریکا و محصولات بازسازی بافت را در سوئد تولید می‌کند و محصولات دندان‌پزشکی ترمیمی آن هم در اروپا و آمریکا تولید می‌شود. اشترومن در حال حاضر حدود دو هزار و سیصد نفر را در سراسر دنیا در استخدام خود دارد و محصولاتش را در هفتاد کشور، از طریق شرکت‌های تابعه خود یا شبکه توزیع شرکای تجاری‌اش، پخش می‌کند.
علاوه بر آنچه ذکر شد، یکی دیگر از فعالیت‌های این کمپانی، ارائه خدماتی مانند آموزش و تحصیل با همکاری تیم بین‌المللی ایمپلنتولوژی یا ITI در سراسر دنیا است.

سنگ بنای ساخت ایمپلنت اشترومن
ایمپلنت اشترومن که سال ۱۹۵۴ در سوئیس به عنوان یک موسسه تحقیقاتی تأسیس شده بود، بین سال‌های ۱۹۷۰ تا ۱۹۹۰ سازنده پیشروی ایمپلنت‌های استئوسنتز شد. درواقع سال ۱۹۹۰، آغازی برای کار گروه اشترومن که ما امروز می‌شناسیم بود، چرا که در این سال، توماس اشترومن، نوه بنیان‌گذار این برند، تمرکز بخشی از کارخانه را با به کار گرفتن بیست و پنج نفر بر روی تولید ایمپلنت گذاشت.
یکی دیگر از نقاط عطف تاریخ کار این کمپانی، سال ۱۹۸۰ بود. در آن سال اشترومن با تیم بین‌‌المللی ایمپلتولوژی، مشارکتی را در جهت تحقیقات تخصصی و دانش فنی و صنعتی آغاز کرد و همزمان، مرزهای جغرافیایی این کارخانه تا آلمان و آمریکا گسترش پیدا کرد.

طبقه‌بندی تولیدات اشترومن در سه کشور مادر
تمام اجزاء اصلی ایمپلنت اشترومن در حال حاضر در سوئیس تولید می‌شوند. این کارخانه در این کشور، با دارا بودن دو خط تولید مجزا که یکی از آن‌ها مخصوص تولید ایمپلنت و دیگری مخصوص تولید اباتمنت‌ها است، سالیانه چهار و نیم میلیون قطعه تولید می‌کند. همچنین در این کارخانه، واحد تولید ایمپلنت‌های نسل سوم اشترومن با تکنولوژی SLActive احداث شده است.
واحد تولیدی اشترومن که در آمریکای شمالی قرار دارد، نخستین واحدی است که خارج از سوئیس تأسیس شده و اجزا و ابزار مورد نیاز درمان با ایمپلنت را تولید می‌کند.
و اما کارخانه اشترومن که در سوئیس واقع است، به تولید محصولات ترمیم کننده می‌پردازد. اشترومن سال ۲۰۰۳، از کارخانه سوئدی Biora که کار اصلی او، تولید محصولات پروتئینی است، درخواست کرد محصولات بازسازی بافت دهان را برای او تولید کند. این محصول که Emdogain نام دارد، یک ژل پروتئینی با قابلیت استفاده آسان است که برای بهبود بیماری‌های پریودنتال از آن استفاده می‌شود.

http://www.straumann.com/en/home.html

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *