دوام ایمپلنت های دندانی
دوام ایمپلنت های دندانی
شهریور ۵, ۱۳۹۵
لقی ایمپلنت دندانی
علل لقی ایمپلنت دندانی ، چرا ایمپلنت دندان شل میشه؟
شهریور ۱۹, ۱۳۹۵

مراحل انجام ایمپلنت دندان

مراحل انجام ایمپلنت دندان

مراحل انجام ایمپلنت دندان :

اول باید موارد تجویز درمان ایمپلنت دندان را بدانیم ایمپلنت برای مواردی که دندان  یا دندانها قبلا کشیده شده باشند یا  قابل نگهداری نباشند توصیه می شود توجه داشته باشید در صورتیکه دندانها قابل نگهداری  باشند اولویت با نگهداری دندانهای خود شخص است. شروع درمان با انجام رادیوگرافی که به تشخیص جراح می تواند OPG یاCBCT باشد حتما اگر بیماری خاص یا دارویی استفاده می کنید با پزشکتان مطرح کنید.

جراح بعد از ارزیابی عکس رادیوگرافی بیمار طرح درمان را مشخص می کند و بر اساس ابعاد استخوان ایمپلنت دندانی مناسب را انتخاب می کند. قبل از مراحل انجام ایمپلنت دندان باید انتی بیوتیک و  بروفن بعنوان مسکن استفاده کنید. ابتدا بی حسی تزریق می شود و با انجام برش کوچک با فرز های مخصوص سوراخی در استخوان فک بیمار ایجاد می شود و پایه ایمپلنت دندانی که از جنس تیتانیوم است قرار داده می شود معمولا دو نوع ایمپلنت دندانی استفاده می شود نوع اول یک مرحله ای است که از همان ابتدا پیچ ایمپلنت دندان در داخل دهان دیده می شود در نوع دوم  که دو مرحله ای گفته می شود ایمپلنت دندانی زیر مخاط باقی می ماند تا ترمیم انجام شود و به اصطلاح به استخوان فک جوش بخورد این دوره اغلب سه ماه است البته اگر پیوند استخوان هم انجام شده باشد ممکن است مراحل ایمپلنت دندان بین چهار تا شش ماه افزایش یابد جراح بعد از این مدت با انجام رادیوگرافی و وارد کردن نیرو در ایمپلنت های یک مرحله ای قالب گیری انجام می دهد و پروتز توسط لابراتوار ساخته می شود و روی پایه سوار می شود و اغلب با سیمان مخصوص چسبانده می شود .

در ایمپلنت های دو مرحله بعد از سه ماه یا اتمام دوره ترمیم با برش بسار کوچک  پایه ایمپلنت دندان به داخل دهان اکسپوز یا باز می شود و دو هفته بعد قالب گیری انجام می شود ایمپلنت های دو مرحله برای نواحی قدامی یا مواردیکه نیاز به پیوند استخوان باشد توصیه می شود خلاصه بصورت معمول یک دوره درمانی سه تا چهار ماه را باید در کاشت ایمپلنت دندان انتظار داشته باشید.

منبع 

مراحل انجام ایمپلنت دندان

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *